8866
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8866 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8866 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8866 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | TIE CABLE 18LB 2.00"DIA 8.000"L |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.111 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
|---|---|
| Width: | 0.100" (2.54mm) |
| Tensile Strength: | 18 lbs (8.16 kg) |
| Series: | - |
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Other Names: | 36-8866 8866K 8866K-ND |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length - Approximate: | 8.00" |
| Length - Actual: | 0.667' (203.20mm, 8.00") |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Standard, Locking Natural 2.00" (50.80mm) 0.100" (2.54mm) 18 lbs (8.16 kg) 0.667' (203.20mm, 8.00") |
| Color: | Natural |
| Bundle Diameter: | 2.00" (50.80mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 8866, use the request quote form to request 8866 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8866.The price and lead time for 8866 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8866.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



