853S111BYILF
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 853S111BYILF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 853S111BYILF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 853S111BYILF |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | FANOUT BUFFER, 2.5GHZ, -40 TO 85DEG C; Available until stocks are exhausted |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.856 | $7.091 | $6.396 | $6.257 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.8 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 32-PTQFP-EP (7x7) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:10 |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-TQFP Exposed Pad |
| Output: | ECL, LVPECL |
| Other Names: | 800-2235 ICS853S111BYILF ICS853S111BYILF-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | LVDS, LVPECL, SSTL |
| Frequency - Max: | 2.5GHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:10 2.5GHz 32-TQFP Exposed Pad |
| Base Part Number: | ICS853S111 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 853S111BYILF, use the request quote form to request 853S111BYILF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 853S111BYILF.The price and lead time for 853S111BYILF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 853S111BYILF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


