Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7847709470 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 7847709470
Manufacturer Wurth Electronics
Description FIXED IND 47UH 3.2A 67 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 250 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Shielding:Shielded
Series:WE-PDA
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-6798-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.406" (10.30mm)
Frequency - Self Resonant:6.3MHz
Detailed Description:47µH Shielded Wirewound Inductor 3.2A 67 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):67 mOhm Max
Current Rating:3.2A
Current - Saturation:3.5A