Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7847709100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 7847709100
Manufacturer Wurth Electronics Inc.
Description FIXED IND 10UH 5A 30 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 250 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs6250 pcs
Data sheet
Voltage - Breakdown:1210
Usage:Shielded
Type:Wirewound
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Series:WE-PDA
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Nonstandard
Other Names:732-6796-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Part Number:7847709100
Height - Seated (Max):0.406" (10.30mm)
Hardware Type:10µH
Frequency - Test:22MHz
Frequency - Self Resonant:30 mOhm Max
Expanded Description:10µH Shielded Wirewound Inductor 5A 30 mOhm Max Nonstandard
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Diameter - Shoulder:-
Delay Time:100kHz
DC Resistance (DCR):7.5A
Current Rating:5A