74LVC4066PW-Q100J
Nexperia
74LVC4066PW-Q100J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74LVC4066PW-Q100J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 74LVC4066PW-Q100J
Manufacturer Nexperia
Description IC SWITCH QUAD BILATERAL 14TSSOP
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply, Single (V+):1.65 V ~ 5.5 V
Voltage - Supply, Dual (V±):-
Switch Time (Ton, Toff) (Max):3.9ns, 5ns
Switch Circuit:SPST - NO
Supplier Device Package:14-TSSOP
Series:Automotive, AEC-Q100
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Other Names:935299342118
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max):10 Ohm
Number of Circuits:4
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:1:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:4 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm 14-TSSOP
Current - Leakage (IS(off)) (Max):5µA
Crosstalk:-56dB @ 1MHz
Charge Injection:7.5pC
Channel-to-Channel Matching (ΔRon):-
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):8pF
Base Part Number:74LVC4066
-3db Bandwidth:500MHz