Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744772820 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744772820
Manufacturer Wurth Elektronik
Description Inductors, Fixed, WE-TI RadXtnd Ld8095 WW82uH 1A .16Ohm
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32461 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" Dia (7.80mm)
Package / Case:Radial
Other Names:732-3772
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:82µH
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Frequency - Self Resonant:6.1MHz
Detailed Description:82µH Unshielded Wirewound Inductor 1A 160 mOhm Max Radial
DC Resistance (DCR):160 mOhm Max
Current Rating:1A
Current - Saturation:1.9A