72V841L10TFG
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V841L10TFG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V841L10TFG
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO SYNC 2048X18 10NS 64QFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:64-TQFP (10x10)
Series:72V
Retransmit Capability:No
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tray
Package / Case:64-LQFP
Other Names:IDT72V841L10TFG
IDT72V841L10TFG-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:72K (4K x 9 x 2)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Synchronous
FWFT Support:No
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:100MHz
Current - Supply (Max):40mA