72V83L20PAGI
Buy 72V83L20PAGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V83L20PAGI
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO ASYNCH 1024X18 56TSSOP
(In US Dollars)
34 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:56-TSSOP
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:No
Packaging:Tube
Package / Case:56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Other Names:IDT72V83L20PAGI
IDT72V83L20PAGI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Function:Asynchronous
FWFT Support:No
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:33.3MHz
Current - Supply (Max):120mA