72V271LA20PF8
Buy 72V271LA20PF8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V271LA20PF8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO SS 16384X18 20NS 64QFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:64-TQFP (14x14)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:64-LQFP
Other Names:IDT72V271LA20PF8
IDT72V271LA20PF8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:288K (32K x 9)
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:50MHz
Current - Supply (Max):55mA