72V261LA10TFG
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V261LA10TFG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V261LA10TFG
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO SS 8192X18 10NS 64QFP
(In US Dollars)
80 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:64-TQFP (10x10)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tray
Package / Case:64-LQFP
Other Names:IDT72V261LA10TFG
IDT72V261LA10TFG-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:144K (16K x 9)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:100MHz
Current - Supply (Max):55mA