71V3556SA166BQGI
IDT (Integrated Device Technology)
71V3556SA166BQGI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V3556SA166BQGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71V3556SA166BQGI
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 165CABGA
(In US Dollars)
136 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:165-CABGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:165-TBGA
Other Names:IDT71V3556SA166BQGI
IDT71V3556SA166BQGI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 166MHz 3.5ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency:166MHz