71V3556SA166BQG8
IDT (Integrated Device Technology)
71V3556SA166BQG8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V3556SA166BQG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71V3556SA166BQG8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 165CABGA
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:165-CABGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:165-TBGA
Other Names:IDT71V3556SA166BQG8
IDT71V3556SA166BQG8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 166MHz 3.5ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency:166MHz