70V3319S133PRF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 70V3319S133PRF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 70V3319S133PRF
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 128TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.45 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:128-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:128-LQFP
Other Names:IDT70V3319S133PRF
IDT70V3319S133PRF-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mb (256K x 18) Parallel 133MHz 4.2ns 128-TQFP (14x20)
Clock Frequency:133MHz