70V3319S166BCG
IDT (Integrated Device Technology)
70V3319S166BCG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 70V3319S166BCG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 70V3319S166BCG
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 256CABGA
(In US Dollars)
12 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.45 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:256-CABGA (17x17)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:256-LBGA
Other Names:IDT70V3319S166BCG
IDT70V3319S166BCG-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mb (256K x 18) Parallel 166MHz 3.6ns 256-CABGA (17x17)
Clock Frequency:166MHz