6SEPC220M+TSS
Panasonic
6SEPC220M+TSS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6SEPC220M+TSS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 6SEPC220M+TSS
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V T/H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:OS-CON™, SEPC
Ripple Current @ Low Frequency:149mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.98A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P16420CT
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):18 mOhm
Detailed Description:220µF 6.3V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 18 mOhm 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF