680M13W3203L201
NorComp
680M13W3203L201
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 680M13W3203L201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 680M13W3203L201
Manufacturer NorComp
Description CONN D-SUB RCPT 13POS PNL MNT
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:-
Termination:Solder Cup
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Shell Material, Finish:Steel, Nickel Plated
Series:680M
Packaging:Tray
Other Names:NOR1273
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:13 (10 + 3 Power)
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:-
Detailed Description:13 (10 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A, 20A