672D477H020EK5C
Electro-Films (EFI) / Vishay
672D477H020EK5C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 672D477H020EK5C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 672D477H020EK5C
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 470UF 20V RADIAL
(In US Dollars)
240 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Tolerance:-
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):1.098" (27.90mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:470µF 20V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can
Capacitance:470µF