60M1210BCT
Staco Energy Products Co.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 60M1210BCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 60M1210BCT
Manufacturer Staco Energy Products Co.
Description MOTORIZED VRBLE TRANSF 120V 12A
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:120VAC
Voltage - Output:120VAC
Type:Panel Mount
Size:7.440" L x 7.250" W x 12.790" H (188.98mm x 184.15mm x 324.87mm)
Series:1200
Output Type:Terminals
Other Names:452-1087
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Terminals
Detailed Description:120VAC Terminals Output 12A (1.44kVA) Constant Current Variable Transformer Input Terminals
Constant Current Load - Max:12A (1.44kVA)