600D686F020KD4
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 600D686F020KD4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 600D686F020KD4
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 68UF 20V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
80 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Tolerance:-10%, +50%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.281" Dia x 0.937" L (7.14mm x 23.80mm)
Series:600D
Ripple Current @ Low Frequency:81mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:87.48mA @ 1kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
ESR (Equivalent Series Resistance):4.274 Ohm @ 120Hz
Detailed Description:68µF 20V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 4.274 Ohm @ 120Hz
Capacitance:68µF