600D686D050DG5
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 600D686D050DG5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 600D686D050DG5
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 68UF 50V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
65 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)
Series:600D
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:68µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can
Capacitance:68µF