5KASMC26AHM3/9A
Electro-Films (EFI) / Vishay
5KASMC26AHM3/9A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5KASMC26AHM3/9A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 5KASMC26AHM3/9A
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 26V 42.1V DO214AB
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:42.1V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)