593D227X06R3D2TE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
593D227X06R3D2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 593D227X06R3D2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 593D227X06R3D2TE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 100 mOhm
Capacitance:220µF