593D227X0010D2TE3
Vishay Precision Group
593D227X0010D2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 593D227X0010D2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 593D227X0010D2TE3
Manufacturer Vishay
Description Surface Mount Tantalum Capacitor, 220 uF, 10 V, ± 20%, -55 C, 125 C, 2917 [7343-31 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 28773 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):125 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 125 mOhm
Capacitance:220µF