592D337X06R3R2T15H
Electro-Films (EFI) / Vishay
592D337X06R3R2T15H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 592D337X06R3R2T15H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 592D337X06R3R2T15H
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2824
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Series:TANTAMOUNT®, 592D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2824 (7260 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:R
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):180 mOhm
Detailed Description:330µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3V 2824 (7260 Metric) 180 mOhm
Capacitance:330µF