592D337X06R3C2T20H
Electro-Films (EFI) / Vishay
592D337X06R3C2T20H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 592D337X06R3C2T20H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 592D337X06R3C2T20H
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Package / Case:2812 (7132 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm
Detailed Description:330µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3V 2812 (7132 Metric) 100 mOhm
Capacitance:330µF