55PC2146-24-CML4-9CS2502
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 55PC2146-24-CML4-9CS2502 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC2146-24-CML4-9CS2502
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55PC CABLE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:631335-000
Operating Temperature:150°C
Number of Conductors:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Length:-
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0085" (0.216mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.115" (2.92mm)
Detailed Description:4 Conductor Multi-Conductor Cable White 24 AWG Braid