55PC2143-22-MSL4-9CS2952
Buy 55PC2143-22-MSL4-9CS2952 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC2143-22-MSL4-9CS2952
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Nickel Coated
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:CU0826-000
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.131" (3.33mm)
Detailed Description:4 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid