55PC2141-22-CML4-9CS2970
Buy 55PC2141-22-CML4-9CS2970 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC2141-22-CML4-9CS2970
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:600V
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:85%
Series:-
Ratings:-
Other Names:E74620-000
Operating Temperature:150°C
Number of Conductors:4
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.131" (3.33mm)
Features:-
Detailed Description:4 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid