516D226M050LL7BE3
Buy 516D226M050LL7BE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 516D226M050LL7BE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL
(In US Dollars)
1300 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.248" Dia x 0.472" L (6.30mm x 12.00mm)
Series:516D
Ripple Current @ Low Frequency:85mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:170mA @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:22µF