50SVPF10M
Panasonic
50SVPF10M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 50SVPF10M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 50SVPF10M
Manufacturer Panasonic
Description Cap Aluminum Polymer 10uF 50VDC 20% (6.3 X 5.9mm) SMD 0.04 Ohm 2500mA 5000h 105C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 29062 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:OS-CON™, SVPF
Ripple Current @ Low Frequency:125mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.5A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:50SVPF10M-ND
P123680TR
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm
Detailed Description:10µF 50V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 40 mOhm 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:10µF