50ST684MB23225
Rubycon
50ST684MB23225
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 50ST684MB23225 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 50ST684MB23225
Manufacturer Rubycon
Description CAP FILM 0.68UF 20% 50VDC 1210
(In US Dollars)
200 pcs400 pcs600 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±20%
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:PMLCAP®, ST
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:1189-1835-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Features:-
Dielectric Material:Acrylic, Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 50V Acrylic, Metallized 1210 (3225 Metric)
Capacitance:0.68µF