4310R-101-474LF
Bourns, Inc.
4310R-101-474LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4310R-101-474LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4310R-101-474LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 9 RES 470K OHM 10SIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Series:4300R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):470k
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SIP
Other Names:4310R-1-474LF
4310R-101-474LF-ND
4310R101474LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:9
Number of Pins:10
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:470k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP