4302R-561G
Buy 4302R-561G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4302R-561G
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 560NH 710MA 295 MOHM
Type:-
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings:-
Q @ Freq:40 @ 25MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:4302R-561G TR 2000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25MHz
Inductance:560nH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:115MHz
Detailed Description:560nH Unshielded Inductor 710mA 295 mOhm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):295 mOhm Max
Current Rating:710mA