4302R-472J
Buy 4302R-472J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4302R-472J
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 4.7UH 255MA 2.3 OHM
Type:-
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 7.9MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:4302R-472J TR 2000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Inductance:4.7µH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:30MHz
Detailed Description:4.7µH Unshielded Inductor 255mA 2.3 Ohm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):2.3 Ohm Max
Current Rating:255mA