4060PA51G00768
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4060PA51G00768 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4060PA51G00768
Manufacturer Laird Technologies
Description GK NICU NRSG PU V0 DSH
(In US Dollars)
47 pcs
Data sheet
Width:0.500" (12.70mm)
Type:Fabric Over Foam
Shape:D-Shape
Series:-
Plating - Thickness:-
Plating:-
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:7.680" (195.07mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.500" (12.70mm)