4060AB51K01570
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4060AB51K01570 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4060AB51K01570
Manufacturer Laird Technologies
Description GK NICU NRS PU V0 DSH
(In US Dollars)
23 pcs
Data sheet
Width:0.500" (12.70mm)
Type:Fabric Over Foam
Shape:D-Shape
Series:-
Plating - Thickness:-
Plating:-
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:15.700" (398.78mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.500" (12.70mm)