3KASMC24AHE3/9AT
Vishay Precision Group
3KASMC24AHE3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3KASMC24AHE3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3KASMC24AHE3/9AT
Manufacturer Vishay
Description Diode TVS Single Uni-Dir 24V 3KW 2-Pin SMC T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52533 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26.7V
Voltage - Breakdown (Min):24V
Voltage - Breakdown:DO-214AB (SMCJ)
Type:Zener
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Power Line Protection:3000W (3kW)
Power - Peak Pulse:77.1A
Polarization:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:3KASMC24AHE3/9AT
Description:TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs):38.9V