3KASMC13HE3/9AT
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
3KASMC13HE3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3KASMC13HE3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3KASMC13HE3/9AT
Manufacturer Vishay Semiconductor Diodes Division
Description TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AB
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:14.4V
Voltage - Breakdown (Min):13V
Voltage - Breakdown:DO-214AB (SMCJ)
Type:Zener
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Power Line Protection:3000W (3kW)
Power - Peak Pulse:126A
Polarization:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:3KASMC13HE3/9AT
Current - Peak Pulse (10/1000µs):23.8V