3KASMC13HE3/57T
Electro-Films (EFI) / Vishay
3KASMC13HE3/57T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3KASMC13HE3/57T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3KASMC13HE3/57T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 13V 23.8V DO214AB
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.8V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):126A