36DY221F150BC2A
Buy 36DY221F150BC2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 36DY221F150BC2A
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 220UF 150V SCREW
(In US Dollars)
49 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:150V
Tolerance:-10%, +50%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.079" Dia (52.80mm)
Series:36DY
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.875" (22.22mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):4.252" (108.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:220µF 150V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:220µF