35SVPD22M
Panasonic
35SVPD22M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 35SVPD22M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 35SVPD22M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:OS-CON™, SVPD
Ripple Current @ Low Frequency:35mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:700mA @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:PCE5079CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):50 mOhm
Detailed Description:22µF 35V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 50 mOhm 2000 Hrs @ 125°C
Capacitance:22µF