35MU685M5750
Buy 35MU685M5750 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 35MU685M5750
Manufacturer Rubycon
Description CAP FILM 6.8UF 20% 35VDC 2220
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Tolerance:6.8µF
Termination:-
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:PMLCAP®, MU
Ripple Current - Low Frequency:DC Link, DC Filtering
Polarization:2220 (5750 Metric)
Other Names:35MU6.805750X
35MU6.805750X-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Part Number:35MU685M5750
Lifetime @ Temp.:-
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Features:-
Expanded Description:6.8µF ±20% Film Capacitor 35V Acrylic, Metallized 2220 (5750 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Dielectric Diameter:Acrylic, Metallized
Current - Leakage:35V