35MU684MA23216
Rubycon
35MU684MA23216
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 35MU684MA23216 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 35MU684MA23216
Manufacturer Rubycon
Description CAP FILM 0.68UF 20% 35VDC 1206
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 215 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:35V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±20%
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:PMLCAP®, MU
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1189-2537-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)
Features:-
Dielectric Material:Acrylic, Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 35V Acrylic, Metallized 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.68µF