34A3P11B1M1RT
Grayhill, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 34A3P11B1M1RT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 34A3P11B1M1RT
Manufacturer Grayhill Inc.
Description SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:20V
Type Attributes:-
Termination Style:Solder Lug
Switch Function:40,000 Cycles
Supply Current:-
Shaft Detail:1/4-40
Series:34A
RoHS Status:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Part Number:34A3P11B1M1RT
Illumination Voltage (Nominal):Non-Illuminated
Illumination:Standard Round
Fuse Type:-
Features:-
Expanded Description:Toggle Switch 3PDT Panel Mount
Diameter - Inside:Circular - 6.35mm Dia
Current Rating:0.4VA (AC/DC)
Current - Leakage:20V
Count Rate:3PDT
Contact Timing:On-On
Actuator Diameter:10.41mm