3.0SMI33ATR
Buy 3.0SMI33ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMI33ATR
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1655-2061-6
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):56.3A