3.0SMI22CATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3.0SMI22CATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMI22CATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description DIODE TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC (DO-214AB)
Series:3.0SMI
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1655-2052-2
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):84.5A