3.0SMCJ14A-13
Diodes Incorporated
3.0SMCJ14A-13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3.0SMCJ14A-13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMCJ14A-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Description TVS DIODE 14V 23.2V SMC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:3.0SMCJ14A-13DI
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):129.3A
Capacitance @ Frequency:3500pF @ 1MHz