3.0SMC24A
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3.0SMC24A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMC24A
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 24V 51V DO214AB
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:51V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:3.0SMC
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):520A (8/20µs)