293D474X5050C2TE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
293D474X5050C2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D474X5050C2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D474X5050C2TE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 0.47UF 50V 5% 2312
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Molded
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):6.7 Ohm
Detailed Description:0.47µF Molded Tantalum Capacitors 50V 2312 (6032 Metric) 6.7 Ohm
Capacitance:0.47µF