293D474X0035B2TE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
293D474X0035B2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D474X0035B2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D474X0035B2TE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 0.47UF 35V 20% 1411
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.083" (2.11mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):8 Ohm
Detailed Description:0.47µF Molded Tantalum Capacitors 35V 1411 (3528 Metric) 8 Ohm
Capacitance:0.47µF